دوشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۷

اصغری:

تورهای گردشگری قزوین گردی در نوروز 98 از سوی شهرداری قزوین برگزار می شود

حسنعلی اصغری، معاون شهردار و رئیس کارگروه گردشگری شهرداری قزوین از برگزاری تورهای گردشگری قزوین‌گردی ویژه نوروز 1398 خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین، اصغری اظهار‌داشت: روند ثبت‌نام تورهای گردشگری قزوین‌گردی برای اولین‌بار به‌صورت آنلاین و از طریق پرتال کارگروه گردشگری شهرداری قزوین به نشانی Tourism.Qazvin.ir انجام می‌شود.

اصغری افزود: این تورها همه‌روزه از مبدأ مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدالسلطنه در دو نوبت صبح و بعدازظهر در 4 بخش (سواره، پیاده، باغ‌گشت و کودک) با دریافت حداقل‌ترین هزینه ممکن، شهروندان و گردشگران را برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری و اماکن و بناهای تاریخی قزوین همراهی می‌کنند.

رئیس کارگروه گردشگری شهرداری قزوین هدف از اجرای تورهای گردشگری قزوین‌گردی را معرفی جاذبه‌های تاریخی شهر قزوین به عموم گردشگران عنوان‌کرد و بیان‌کرد: در طراحی مسیرهای گردشگری قزوین به موضوع انسان‌محوری توجه ویژه داشته‌ایم به‌طوریکه برای اولین‌بار تورهای شهرگشت پیاده را با رویکرد معرفی بافت تاریخی کهن شهر قزوین و توسعه گردشگری پایدار شهری اجرا می‌کنیم.

اصفری تصریح‌کرد: تورهای شهرگشت پیاده همانند گشت‌های سواره دارای برنامه، راهنما، مبدأ و مقصد مشخص بوده و ویژگی مهم آن‌ها، استفاده نکردن از خودرو و بهره‌مندی از سبک پرسه در شهر بوده و این نوع از گردشگری یکی از با ارزش‌ترین روش‌ها برای درک و شناخت محیط است.

علاقه‌مندان می‌توانند در تورهای شهرگشت پیاده با همراهی راهنمای گردشگری از مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدالسلطنه، موزه مردم‌شناسی حمام‌قجر، بقعه چهار‌انبیاء‌الهی، کاخ‌موزه چهلستون، دولت‌خانه‌صفوی و سردرب عالی‌قاپو به‌صورت رایگان دیدن کنند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین ضمن معرفی تورهای شهرگشت قزوین‌گردی به صورت سواره افزود: تورهای سواره با هدف پاسخ به شعار گردشگری برای همه و همه برای گردشگری به منظور فراهم کردن شرایط بازدید بیش از 20 اثر (تاریخی، فرهنگی، طبیعی و مذهبی) برای عموم شهروندان و گردشگران و دریافت حداقل هزینه اجرا می‌شود.

رئیس کارگروه گردشگری شهرداری قزوین گفت: باغستان‌های سنتی قزوین میراث ارزشمند نیاکان و ساکنین این شهر در طول تاریخ و نمایانگر تعامل انسان و طبیعت در شکل‌دهی به منظر بومی، تاریخی شهر قزوین است. بنابراین تورهای گردشگری باغ‌گشت به‌منظور معرفی بیش از پیش باغستان‌سنتی قزوین طراحی شده است.

وی با اشاره به برگزاری تورهای رایگان قزوین‌شناسی ویژه کودکان در مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدالسلطنه گفت: گردشگری کودک نوعی از گردشگری است که نیازهای توسعه و پیشرفت کودکان را در سنین مختلف هدف قرار می‌دهد و به‌طور معمول مؤلفه ترکیبی آموزش و سرگرمی را از طریق معرفی جاذبه‌های گردشگری، اسطوره‌های ایرانی و آداب و رسوم از طریق شعرخوانی، قصه‌گویی، اجرای نمایش‌ و نیز طراحی و اجرای بازی‌‌ به منصه ظهور می‌گذارد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری تورهای قزوین‌گردی را معرف تاریخ و فرهنگ 3هزار ساله قزوین دانست و گفت: گردشگری به‌عنوان یک عامل فرهنگی، پیوند دهنده گردشگران و شهروندان و شکل‌گیری هویت اجتماعی و تاریخ و فرهنگ آنان است.

بر این اساس کارگروه گردشگری با همکاری سازمان نوسازی و بهسازی و اتوبوسرانی شهرداری قزوین سعی دارد با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، اوقات‌فراغت خوبی را برای مسافران و گردشگران نوروزی فراهم کند.

شهروندان و گردشگران برای ثبت‌نام در تورهای گردشگری قزوین‌گردی می‌توانند از روز چهارشنبه 29 اسفندماه با مراجعه به پرتال کارگروه گردشگری شهرداری قزوین به نشانی Tourism.Qazvin.ir نسبت به ثبت مشخصات و رزرو تور مورد علاقه خود اقدام نمایند و از طریق سامانه 137 و 09629 از برنامه‌ها و خدمات شهرداری قزوین در حوزه گردشگری اطلاع پیدا کنند.

همچنین برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه‌روز، کانال بلدیه در پیام‌رسان تلگرام به نشانی Baladieh@ به‌صورت آنلاین در دسترس است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط