پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۹

درافشانی،رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین خبر داد؛

بازدید51 هزار گردشگر از موزه قجر در 6 ماهه اول سال جاری

درافشانی،رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت:در 6ماهه اول سال جاری 51 هزار و 893 گردشگر داخلی و خارجی از موزه مردم شناسی قجر بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ محمد درافشانی افزود:در شش ماهه اول سال جاری 184 گردشگر خارجی از کشورهایی نظیر هلند،فرانسه،آلمان،استرالیا، نروژ،اتریش، چین، ژاپن و .... از موزه مردم شناسی قجر قزوین بازدید کردند که بیشترین گردشگر از اروپا بوده است.

وی اظهار کرد:12 هزار بروشور2 زبانه با موضوع معرفی موزه مردم شناسی قجر و برخی از ابنیه های تاریخی قزوین و همچنین چهار هزار نقشه شهر قزوین در میان گردشگران توزیع شده است.

درافشانی خاطرنشان کرد:گردشگران از هر نقطه از کشور می توانند با مراجعه به سایت https://qajarmuseum.com  بلیط بازدید موزه مردم شناسی قجر را با ۲۰ درصد تخفیف به صورت آنلاین تهیه کنند، در 6 ماهه اول سالجاری بیش از 920 بلیط اینترنتی خریداری کرده اند.

وی بیان کرد: 2 راهنما از ساعت ۸ صبح تا 19 شب در موزه مردم شناسی قجر مستقر هستند و این موزه را به گردشگران داخلی و خارجی معرفی می کنند.

لازم به ذکر است،موزه مردم شناسی قجر قزوین از سه بخش تالار اقوام، مشاغل و آئین ها تشکیل شده است که در قسمت سربینه زندگی اقوام ساکن قزوین مانند تات، مراغی، کرد، لر و ترک به معرض نمایش گذاشته و در تالار میاندر، آیین های سیزده بدر، پنجاه بدر و مراسم سوگواری امام حسین (ع) و در قسمت آخر نیز شش شغل حجامت، مکتبخانه داری، بارفروشی، آهنگری، تعزیه خوانی، دعانویسی و حلاجی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

تصاویر مرتبط